Reza Zarrab konuştukça Erdoğan'ın oyları...

Son dakika güncel haberler

Reza Zarrab konuştukça Erdoğan'ın oyları...
Reza Zarrab konuştukça Erdoğan'ın oyları... Tuğba Civik

Reza Zarrab'ın açıklamaları gündemdeki yerini koruyor. ABD'de tiyatroya dönüşen davanın Türkiye'ye yansıması üzerine Millyet yazarı Özay Şendir ilginç bir yazı kaleme aldı.

ABD'nin İran bahanesiyle hedefine hükümeti ve Erdoğan'ı koyması davayı tartışılır hale getirdi. Peki Zarrab davası Erdoğan'ın oyunu düşürür mü?

Son günlerin yanıtı aranan sorusuna Milliyet gazetesi yazarı Özay Şendir köşesinde yanıt verdi. Türkiye'de belli bir kesimin ‘Zarrab, New York’ta konuştukça, Türkiye’de Erdoğan’ın oyları düşecek’ havasında olduğunu yazan Şendir, şu ifadeleri kullanıyor:

"HER KARARIN SOKAKTAKİ ERDOĞAN'IN ETRAFINDA KENETLENMEK OLUR"

"Oysa sokakta dava daha farklı algılanıyor. ‘ABD, 15 Temmuz’da FETÖ eliyle yapamadığı darbeyi şimdi bir mahkeme aracılığıyla yapmaya çalışıyor’ diye düşünenlerin sayısı oldukça fazla.

Davayı, ‘Rusya’dan alınacak S-400 füze sisteminin intikamı’ olarak gören de var, 'ABD’nin Kürt politikasını hayata geçirmek için Erdoğan’dan kurtulma çabası’ diyen de. Zarrab gözaltına alındığında ortada S-400 pazarlığı falan yoktu ama fark etmez, sonuçta sokak böyle algılıyor.

Kendi arasında konuşmaktan sokakta ne konuşulduğunu takip edemeyenlerin önce bu noktaya dikkat etmeleri gerek. Kaldı ki, ülke solunun ABD politikalarına karşı olmayı hatırladığı, ülke sağının da yeni yeni öğrendiği bir dönemde çıkacak her kararın sokaktaki karşılığı, Erdoğan’ın etrafında kenetlenmek olur."
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Köpeklerin duası kabul olsa gökten kemik yağardı"
Tümer Metin ve Gamze Topuz ikinci kez barıştı
Tümer Metin ve Gamze Topuz ikinci kez barıştı