NTV Spor kanalının satışına vize engeli

ABD ile Türkiye arasında yaşanan vize krizi nedeniyle NTV Spor kanalının satışı ertelendi. NTV Spor kanalının durumunun şimdi ne olacağı ise muamma oldu.

NTV Spor kanalının satışına vize engeli
NTV Spor kanalının satışına vize engeli Büsra Türkmen

Satılması gündemde olan Türkiye'nin en çok izlenen spor kanallarından biri NTV Spor yine açıkta kaldı. Türkiye ile ABD arasında yaşanan vize krizi nedeniyle satış işlemleri tamamlanamayan NTV Spor şimdilik beklemek zorunda kalacak.

17 Mart 2008 tarihinde Türkiye'de Doğuş Grubu bünyesinde yayın hayatına merhaba diyen ve o günden bu yana ilgiyle izlenen kanallar arasında her zaman zirvede yer almayı başaran NTV Spor kanalının satışı şimdilik askıya alındı.

Doğuş Grubu'n küçülmeye gitmesinden dolayı kısa bir süre önce satışa çıkartılan NTV Spor kanalı için devreye giren ABD'li şirketler ise şimdilik beklemek zorunda kaldı. Doğuş daha öncede zarar ettiği gerekçesi ile NTV Spor Smart HD, CNBC-e ve e2 kanallarını da kapatmak zorunda kalmış ve izleyicilerini üzmüştü.

NTV Spor kanalını almak isteyen Discovery Communications'ın kendi kanal bünyesinde yer alan Eurosport gibi özel bir yayın açarak buradan kendi izleyicilerini ekrana bağlamak en büyük hayaller arasında yer alıyor.

SATIŞ ERTELENDİ

Doğuş Grubu bununla birlikte beIN Sports kanalını elinde bulunduran Katarlı dev şirketle masaya oturmuş ancak anlaşma sağlanamayınca Discovery Communications ile bir kez daha görüşmüştü. NTV Spor'un satışında yaşanan ciddi ilerleme sonrasında ise Türkiye ile ABD arasında yaşanan vize krizinden dolayı şimdilik imzalar askıda kaldı.

Daha öncesinde Lig TV'yi bünyesinde katan ve adını beIN Sports olarak değiştiren Katar grubu NTV Spor kanalını da istemiş ancak taraftar para konusunda anlaşamayınca imzalar askıda kalmıştı.

NTV Spor Satış Vize Krizi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeyma Subaşı ve Sevgilisi Aynı Yatakta Poz Verdi
Şeyma Subaşı ve Sevgilisi Aynı Yatakta Poz Verdi
Yeşim Ceren Bozoğlu fit haliyle büyülüyor
Yeşim Ceren Bozoğlu fit haliyle büyülüyor