Deniz Baykal Yoğun Bakımdan Çıkartıldı

Erdoğan'ın özel talimatı ile İstanbul'dan Ankara'ya Cumhurbaşkanlığı uçağı ile getirtilen ünlü beyin cerrahı Prof. Dr. Uğur Türe yaptığı açıklamada Deniz Baykal'ın sağlık durumunun iyiye gittiğini ve Baykal'ın yoğun bakımdan çıkartıldığını ifade etti.

Deniz Baykal Yoğun Bakımdan Çıkartıldı
Deniz Baykal Yoğun Bakımdan Çıkartıldı

CHP'nin eski Genel Başkanı ve şuan Antalya Milletvekili olarak görev yapan Deniz Baykal geçtiğimiz günlerde rahatsızlanarak Ankara İbn-i Sina hastanesinin yoğun bakım servisine kaldırılmıştı. Damarlarının birinde tıkanıklık tespit edilen Baykal için anjiyo uygulanarak damarına stent takıldığı belirtilmiş, durumu stabil olsada beyninde ödem oluştuğu ifade edilmişti. Dün kafa içi basıncının artması sebebiyle üç defa ameliyata alınan CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın durumu önceki günlere göre iyiye gidiyor.

ERDOĞAN'DAN ÖZEL TALİMAT

Deniz Baykal'ın doktorları açıklamalarda bulunarak düne göre Baykal'ın durumunun daha iyi olduğunu ifade etmişti.

Öte yandan Deniz Baykal'ın sağlık durumu ile ilgili hastaneyi arayarak bilgi alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Baykal'ın durumunun kötü olduğunu öğrendiği zaman devreye girip dünyaca ünlü olan beyin cerrahı Prof. Dr. Uğur Türe'yi Ankara'ya getirttiği öğrenildi. Uğur Türe Deniz Baykal'ı görmesi ve tetkiklerini yapması üzerine beyin ölümünün gerçekleşmediğini, Baykal'ın durumunun stabil olduğunu açıkladı. 

CUMHURBAŞKANLIĞI UÇAĞI İLE GETİRTİLDİ

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiler doğrultusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın devreye girmesi Varşova'dan dönüş yaparken gerçekleşti. Cumhurbaşkanı ile irtibata geçen Uğur Türe, Cumhurbaşkanlığına ait özel uçakla İstanbul'dan Ankara'ya getirtildi. Deniz Baykal'ın ameliyatında hazır bulunan Uğur Türe'nin, diğer doktorlar ile bir araya gelerek Eski CHP Genel Başkanının durumunu görüştüğü ve durum hakkında değerlendirme yaptığı ifade edilirken, ünlü beyin cerrahının Deniz Baykal'ın durumunu yakından takip ettiği belirtildi.

deniz baykal yoğun bakım uğur türe Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fikri Işık'dan Bitmeyen Anibal Kavşağı İçin Firmaya Tepki
Fikri Işık'dan Bitmeyen Anibal Kavşağı İçin Firmaya Tepki
Cübbeli Ahmet Hoca'dan 130 TL'ye Terlik
Cübbeli Ahmet Hoca'dan 130 TL'ye Terlik