Google 19’uncu Doğum Gününü Renkli Bir Etkinlikle Kutladı

Önemli günlerde gerçekleştirdiği çeşitli Doodle’larla kullanıcıları şaşırtmayı başaran Google’dan bu sabah saatlerinde şaşırtıcı bir uygulama geldi.

Google 19’uncu Doğum Gününü Renkli Bir Etkinlikle Kutladı
Google 19’uncu Doğum Gününü Renkli Bir Etkinlikle Kutladı Koray Vardar

Sabah saatleri itibariyle arama motoruna giren kullanıcılar Google’ın doğum günü çarkıfeleği ile karşılaştı. Google’ın doğum günü çarkıfeleğini çeviren kişiler çeşitli etkinliklere katılabilecek.

Özel günlerde ana ekranını değiştiren, çeşitli renkli ve görsel animasyonlar kullanan Google, bugün gerçekleştirdiği yeni görünümüyle kullanıcılarını yine şaşırtmayı başardı.

Google’ın doğum günü çarkıfeleği bugün doodle yapıldı. Çarkıfelekle eğlenceli anlar yaşamak isteyenler etkinliklere katılabiliyorlar.

Google'ın Doğum Günü Çarkıfeleği Nedir?

Google tarafından atlanmayan özel günlerden bir tanesi de kendi doğum günü. Google 19’uncu yaşını bugün kutladı. Google doğum günü kapsamında kullanıcılarına Google’ın doğum günü çarkıfeleğini sundu.

Her yaştan kişinin çevirebileceği çarkıfelekle birçok kişi keyifli dakikalar geçirdi. Google aslında 4 Eylül 1998 yılında kuruldu. Ancak şirket 2005 yılından beri doğum günlerini 27 Eylül tarihinde kutluyor.

Kendisine özel bir Doodle hazırlayan şirketin teması ise Google ne zaman kuruldu? Oldu. Google 27 Eylül 2005 tarihinde rekor bir indeks elde etmesinden sonra doğum günlerini bu tarihte kutlama kararı aldı.

Her sene farklı etkinliklerle doğum gününü kutlayan Google’nın bu seneki Doodle’ı doğum günü çarkıfeleği oldu.

Google'ın Doğum Günü Çarkıfeleği Nasıl Oynanır?

Google tarafından geliştirilen yeni uygulama Google doğum günü çarkıfeleği, çeviren kullanıcıların çeşitli etkinliklere katılmasını sağlıyor. Oyun oynamayı isteyen Google kullanıcıları, çeşitli soruları cevaplayarak eğlenceli dakikalar geçirebiliyor.

Google’ın doğum günü çarkıfeleği Googlenin doğum günü Google Doğum Günü Çarkıfeleği Nedir Google Doğum Günü Çarkıfeleği Nasıl Oynanır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Google çarkıfelek     2017-09-27 googlenin çarkıfeleğini çevirdim eğlenceli oyunlar vardı :) can sıkıntısına iyi geliyor gece 00:00 olmadan deneyin bence
Ebrar     2017-09-27 Koskoca arama motoru google madem doğum gününüz insanlara hediye vermeyi deneseniz nasıl olur? Yapmacık hediyeler insanları mutlu etmiyor maalesef
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor şampiyonu adaya dönüyor
Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor şampiyonu adaya dönüyor
Demet Akalın'dan CHP'li başkana övgü dolu sözler...
Demet Akalın'dan CHP'li başkana övgü dolu sözler...