İngiltere Başbakanı May: “Yeter Artık Demenin Zamanı Geldi”

Londra'da meydana gelen 7 kişinin yaşamını yitirdiği 48 kişinin yaralandığı terör saldırısının ardından gerçekleştirdiği acil güvenlik toplantısından...

İngiltere Başbakanı May: “Yeter Artık Demenin Zamanı Geldi”
İngiltere Başbakanı May: “Yeter Artık Demenin Zamanı Geldi” Eda Nur

Londra'da meydana gelen 7 kişinin yaşamını yitirdiği 48 kişinin yaralandığı terör saldırısının ardından gerçekleştirdiği acil güvenlik toplantısından sonra açıklama yapan Başbakan Theresa May, terörü lanetleyerek, " Yeter artık demenin zamanı geldi. Artık bazı şeyler değişmeli" açıklamasında bulundu.

İngiltere'nin terör örgütlerinin "yeni trend" olarak açıklanabilecek saldırılarıyla karşı karşıya olduğunu ifade eden May, bir şeylerin değişme zamanı geldiği uyarısında bulundu. Başkent Londra'da meydana gelen olayı "hızla ilerleyen terör atağı" olarak değerlendiren May, kalbi ve düşüncelerinin şu anda saldırıda yaşamını yitiren masum insanlar ve onların aileleri ile olduğunu söyledi.

Başbakan, İngiltere'de gerçekleştirilen son 3 saldırının da direk olarak bağlantılı olmasa da aşırı dinci şeytanca bir ideolojiyle bağlantılı olduğunu ifade ederek İngiltere'de aşırcılığa gereğinden fazla tolerans gösterildiğini terörle mücadelede artık bazı şeyler değişmesi gerektiğini vurguladı.

May, seçim kampanyasının yarın devam edeceğini ve Perşembe günkü seçimlerin planlandığı gibi ilerleyeceğini de sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeyma Subaşı ve Sevgilisi Aynı Yatakta Poz Verdi
Şeyma Subaşı ve Sevgilisi Aynı Yatakta Poz Verdi
Yeşim Ceren Bozoğlu fit haliyle büyülüyor
Yeşim Ceren Bozoğlu fit haliyle büyülüyor