İl içi il dışı öğretmen yer değiştirme başvurusu nasıl yapılır?

İl içinde isteğe bağlı olarak gerçekleştirilen yer değiştirme başvuruları 22 Mayıs itibariyle başladı. En az 3 yıl çalışmış olan kadrolu öğretmenler yer değiştirme için istekte bulunabilecek.

İl içi il dışı öğretmen yer değiştirme başvurusu nasıl yapılır?
İl içi il dışı öğretmen yer değiştirme başvurusu nasıl yapılır? Büsra Türkmen

İl içinde isteğe bağlı olarak gerçekleştirilen yer değiştirme başvuruları 22 Mayıs itibariyle başladı. En az 3 yıl çalışmış olan kadrolu öğretmenler yer değiştirme için istekte bulunabilecek. Başvurular 26 Mayıs tarihinde sona eriyor.

MEB tarafından il içi isteğe bağlı öğretmen yer değiştirmeleri başlatıldı. Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayan, zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamış, hali hazırda zorunlu çalışma yükümlüsü olan ve bu yükümlülükten muaf tutulanlar ile eş ve sağlık durumları sebebiyle çalışma yükümlülükleri ertelenen öğretmenler 30 Eylül 2017 tarihinde bulundukları eğitim kurumlarında 3 yılı dolduracak olanlar il içinde değiştirme talebinde bulunabilecek.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

İl içi atamaları 2017 yılı itibariyle başvuruda bulunacak adayların 26 Mayıs 2017 tarihine kadarki hizmet puanları üzerinden yapılacaktır. Başvuru işlemleri MEBSİS sitemi üzerinden MEBSİS Öğretmen Girişi bölümünden gerçekleştirilecektir.

Elektronik ortamdan gerçekleştirilecek olan başvurular için atamanın gerçekleştirilebilmesi sırasıyla eğitim kurumu müdürlükleri, ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerinin onaylamasının ardından yapılacak. Başvuruların toplanmasının ardından atamalar 6 Haziran tarihinde duyurulacaktır.

Hala görev aldıkları eğitim kurumlarında ihtiyaç ve norm fazlası kadro olan öğretmenler ile eğitim kurumlarında ikinci görev olarak yöneticiliği sürdürmekte olan ancak buna devam etmek istemeyenlerin 3 yıllık çalışma şartına bakılmaksızın yer değiştirme istekleri değerlendirmeye alınabilecektir. İl içi ihtiyaç listelerini açıklayan iller, ilgili ilin Milli Eğitim Müdürlüğü internet siteleri üzerinden görülebilir.

İstanbul il içi atama 2017 listeleri İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından henüz açıklanmadı. İl dışı atama 2017 senesi için 15 – 21 Haziran tarihlerinde başvuru yapılacak.

MEB İl içi atamaları 2017 MEBSİS Öğretmen Girişi MEBSİS İl içi ihtiyaç listelerini açıklayan iller İstanbul il içi atama 2017 İl dışı atama 2017 İl içi il dışı öğretmen yer değiştirme başvurusu nasıl yapılır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seren Serengil, Eylem İpek ile  Barışma Teklifini Kabul Etmedi
Seren Serengil, Eylem İpek ile Barışma Teklifini Kabul Etmedi
Başarılı Futbolcu Sosyal Medya’dan İhanet Açıklaması Yaptı
Başarılı Futbolcu Sosyal Medya’dan İhanet Açıklaması Yaptı