Kılıçdaroğlu'nun ittifak teklifine Babacan cephesinden cevap

Parti kurma girişimleri yılan hikayesine dönen Ali Babacan'ın ittifak yapıp yapmayacağı da merak konusu oldu. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ittifak için yeşil ışık yakmasının ardından, Ali Babacan cephesinden konuya ilişkin açıklama geldi. Babacan cephesindeki ana görüş, "Bir ittifaka eklemlenme düşüncesiyle hareket etmiyoruz" şeklinde.

Kılıçdaroğlu'nun ittifak teklifine Babacan cephesinden cevap
Kılıçdaroğlu'nun ittifak teklifine Babacan cephesinden cevap Ayşe Duygulu

Yeni parti heveslisi Ali Babacan, parti kuruluşunu yine ileri bir tarihe erteledi. Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek Partisi'ni kurmasının ardından çalışmalarını hızlandıran Babacan'ın, nasıl bir yol izleyeceğiyse merak konusu oldu. Babacan'ın Millet İttifakı'na yakın olduğu iddia edilirken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yeni oluşumlara göz kırptı.

"Millet İttifakı ile uyumlular"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İki partinin liderlerinin açıklamalarını izledik. Yüzde 99 oranında Millet İttifakı'nın politikaları ile uyum var" sözleriyle, yeni oluşumları kendi tarafına çekmeye çalıştı.

"İttifaka eklenme düşüncesiyle hareket etmiyoruz"

Ocak sonuna kadar partiyi kurma amacında olan Babacan cephesinde ise söylem, "Hiçbir parti ile kurulmuş bir temas yok. Ana akım siyaset olma hedefi ile çalışıyoruz. Bir ittifaka eklemlenme düşüncesiyle hareket etmiyoruz" şeklinde. Ancak olası bir baskın seçim halinde yeni oluşumların da Millet İttifakı ile birlikte hareket edebileceği kulislerde konuşuluyor.

Google News Abone Ol.!

Ali Babacan Kemal Kılıçdaroğlu CHP Ahmet Davutoğlu Gelecek Partisi Millet İttifakı
Sende Haber Hakkında Görüşünü Dile Getir..!
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu Evleniyor Mu....
Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu Evleniyor Mu....
Simge Konserde Müziğin Ritmine Uydu! Kalça Dansı Yaptı
Simge Konserde Müziğin Ritmine Uydu! Kalça Dansı Yaptı