Silah Kullanımına Yeni Değişiklik Yolda

Silah Kullanımına Yeni Değişiklik Yolda

Türkiye'de silahlı şiddet olaylarında artış yaşanırken, AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, silahlarla ilgili yeni bir tasarı yapılmaya başlandığını açıkladı.

Türkiye'de silahlı şiddet vakalarının artış gösterdiği bir dönemde, AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, ruhsatsız silahlarla ilgili İçişleri Bakanlığı bünyesinde bir inceleme yapıldığını duyurdu. CHP İstanbul Milletvekili Ali Gökçek ise Türkiye genelinde neredeyse günlük olarak ruhsatsız silahların kullanıldığı olayların arttığına dikkat çekerek, bu sorunu Meclis gündemine taşıdı ve ruhsatsız silah kullanımının cezasının yetersizliğine vurgu yaptı.

Gökçek, ruhsatsız silahların sayısının ruhsatlı silahların sayısını aştığı iddialarını dile getirerek, "Bu cezaların daha caydırıcı olması için bir an önce adım atılması gerekiyor" şeklinde konuştu. İçişleri Bakanlığı ile bu konuda detaylı bir çalışmanın yapıldığını belirten AKP Grup Başkanvekili Akbaşoğlu ise, "Ruhsatsız silahlarla ilgili, tetiği, kabzası, iğnesi, horozu gibi detaylarıyla ilgili olarak kapsamlı bir çalışma yapıldığını Meclis'e iletiyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.