SGK'dan Milyonlarca Kişiye Müjde! 16.500 Liraya Kadar Ödemeniz Kalmış Olabilir! İşte Detaylar...

SGK'dan Milyonlarca Kişiye Müjde! 16.500 Liraya Kadar Ödemeniz Kalmış Olabilir! İşte Detaylar...

SGK'dan milyonlarca bireye ödeme veriliyor. Sizde uygun koşulları sağlıyorsanız kredi desteği alabilirsiniz. İşte, SGK'dan verilen 16.500 TL almak gerekiyor. İşte tüm detaylar...

SGK'dan çok kritik bir haber duyuruldu. Bu habere göre SGK'ya yazı göndererek başvuru yapan kişilere 16.500 TL ödeme yapılıyor. Başvuru detaylarını kaçırmamak için tüm detaylar haberimizde…

SGK'dan milyonlarca insana karşılıksız ödeme gerçekleşiyor. 16.500 TL'yi bütçesine katan kişilere SGK'ya yazı yazmaları durumunda müracaatları gerekiyor. SGK'da kayıtlı olan ve 90 gün ve üzeri sigortası bulunan kişiler bu ödemeleri elde edecekler. Pek çok kişi bu konu hakkında detayları inceliyor.

SGK'dan en çok bilinen ödemelerinden biri de doğum parası oldu. Doğum yapmış olan yeni annelere doğumun sağ olarak gerçekleşmesi halinde ödeme gerçekleşiyor. Bu ödemeyi almak için çalışan ve yakın zamanda doğum yapmış bir anne olmak gerekiyor. Asgari ücret üzerinden hesaplanan ödeme tutarları 112 gün üzerinden tam olarak 16.103 TL oldu. Ancak bu ödemeyi almak için doğum izni süresini de beklemek lazım.

Aslında anneler doğum parası kapsamında 112 gün için iş göremez ödeme parası alıyor. SGK tarafından 90 gün ve üzeri prim ve doğum izni başlayan annelerde bu ödemeyi alabiliyorlar. Ayrıca işten ayrılan bireylere de bu ödeneği alamıyorlar. Doktordan alınan sağlık raporu ile SGK'ya giderek doğum ödeneğini alabilirsiniz.

Doğum yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Doğum ödeneği ve doğum yardımı nasıl alınır? En çok karıştırılan bu ödemeler arasında bulunuyor. Doğum yardımı doğum yapacak kadınlara sigortalı olup olmaması na bakılmadan veriliyor. Eğer, annenin ilk doğumu ise 300 TL, 2. çocuk için 400 TL, 3. çocuk ise 600 TL ödeme veriliyor. Bu ödeme için ise çocuğun doğum belgesi yeterlidir.

Emzirme parası nasıl ve ne kadar alınır?

Emzirme parası ise çalışan ya da eşi sigortalı çalışan kadınlara ödenen bir ödenektir. Her yıl olduğu gibi bu ödenek için de artış oldu. 2022 yılında bu ödeme 316 TL iken bu ödeme bu yıl arttı ancak henüz fiyatı netlik kazanmadı.

Çoklu doğumlarda yardım başvurusu nasıl yapılır?

Çogul gebelikler halinde tam olarak sağlıklı şekilde tamamlanmasının ardından çoklu doğum yardımı veriliyor. Bu ailelerde en çok iki yaşına kadar düzenli şekilde destek sağlanıyor. 2 yıl boyunca bu ödeme aylık 150 TL çocuk başına olarak yatırılıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.