Seçim Öncesi Emekli Havalara Uçacak! Emekliye 1.374 TL Maaşa Ek Zam Ödemesi Yapılacak! İşte Detaylar...

Seçim Öncesi Emekli Havalara Uçacak! Emekliye 1.374 TL Maaşa Ek Zam Ödemesi Yapılacak! İşte Detaylar...

Seçim arifesinde emekliye büyük müjde olarak duyuruldu. Emekli maaşlarına ek zam yapılacak. SSK, BAĞ-KUR, memur emeklisi bu zamdan faydalanacak. Maaşlara anında 1.734 TL’lik artışın yapılacağı o tarih netleşti. İşte detaylar…

2023 yılında emekliler için kritik ve şanslı da bir yıl oldu. Ocak ayı itibari ile TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarına ek olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan refah payını da duyurdu ve emekliler toplamda %30 zam alarak yıla başladı. Ancak bunun yanı sıra 3600 ek gösterge düzenlemesi ve bankaların promosyon için yaptıkları artış emeklinin cebini biraz da olsun rahatlattı.

Devlet tarafından emekliye bir güzel haber daha aktarıldı. Seçim öncesi emekli maaşlarına bir ara zam daha yapılacağı duyuruldu. SSK, BAĞ-KUR ve memur emeklisi olan emekliyi ilgilendiren gelişme gündemi adeta çalkaladı. Emekli maaşları bir kez daha yükseliyor. Gelen son bilgiler ile seçimden önce emekli maaşlarında 1.374 TL daha artış yaşanacak. Merak edilen ek zam detayları haberimizde…

Mart’ta Maaşlara %25 Zam Yapılacak…

Seçim öncesinde hükümetin gündeminde yine emekli vatandaşlar var. Sayıları 13,5 milyona yakın olan emeklileri mutlu etmek için hükümetten yeni çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Ocak ayı içinde emekli maaşlarına yapılan yüzde 30’luk artış birçok kişiye yetmedi. Bu sebeple hükümet bir kez daha çalışmayı başlattı. Emeklilere ek zam yapılacağı kulislerde konuşuluyor. En az 1.374 TL daha emekli zammı verilecek şeklinde açıklama yapılması bekleniyor.

Asgari ücrete yapılacak zam ile ilgili daha önce açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan enflasyon için olağanüstü bir durum ile karşılaşılması halinde ikinci bir zammın yapılabileceği söz konusu olabilecekti. Emekli maaşları için ise benzer açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamaları ile beraber mart ayında zam geleceği iddiaları araştırılır oldu.

Asgari Ücrete de Zam Gelmesi Konusu Gündemde

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yılbaşında 2022 yılı enflasyon verileri duyurulmuştu. Bu yönü ile emeklilere verilen yüzde 15’lik zam oranı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından revize edilmiş ve refah payı da ilave edilerek zam oranının yüzde 30 olduğu açıklandı. Ancak emekli olan vatandaşların maaşlarına yapılacak olan zamları asgari ücret ile aynı oranda bekliyordu. Böyle bir durum gerçekleşmedi. Fakat emekliye yeni bir müjde daha geldi. Emekli maaşlarına mart ayı sonu itibari ile ya da nisan ayı başında 1.375 TL daha artış yapılması beklentisi yüksek. Yani emeklilerin zam oranı bu yıl yüzde 55 civarında olacak. Yapılan artışın sonrasında en düşük emekli maaşı da güncellenecek. Şu an itibari ile 5.500 TL olan en düşük maaşa 1375 TL zam gelmesi durumunda 6.875 TL olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.