PTT'den Son Dakika Duyuruldu! Geri Ödemesiz 23.000 TL Ödeme Yapılacak!

PTT'den Son Dakika Duyuruldu! Geri Ödemesiz 23.000 TL Ödeme Yapılacak!

PTT'den az önce açıklama yapıldı. 70 yaşın altı ki kişilere karşılıksız ve geri ödemesiz şekilde 23.000 TL nakit ödeme verilecek. Başvuru işlemleri için süre dolmadan fırsatı kaçırmayın.

Mart ayı yardım ödemeleri sürüyor. Bu konu hakkında bir duyuru da PTT üzerinden yapıldı. Başvuru yapanlara 23.000 TL karşılıksız ve geri ödemesiz yardım ödemesi yapılacak. Başvuru koşulları bir bir duyuruldu. Peki, kimler PTT’den bu yardımı alabilir? PTT yardım ödemesi için gerekli koşullar ne?

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan kişilere yardım yapılmaya devam ediyor. Devletten verilen yardım ödemelerinin büyük çoğunluğu PTT üzerinden yapılıyor. Ödeme alacak olanların başvuruları ise e-devletten yapılıyor. Başvuru koşulları PTT'den tek tek duyuruldu. 

PTT’den Nakit Yardım Ödemesi Yapılacak

Ekonomik koşulları uygun olmayanlara dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olmaları halinde Aile Bakanlığı'ndan sosyal yardımlar veriliyor. Her sene nakit yardım imkanını elde etmek isteyenlere başvurular sonucu PTT’den ödeme yapılacak. Nakit destek başvuru için işlemler e-Devlet kapısından ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan yapılıyor.

Son zamanlarda bakanlığın hanelere sağlamış olduğu destek ödemeleri arasında öne çıkan ödemelerden biri de Türkiye Aile Destek Yardımı ödemeleri. Bu ödeme hem dar gelirliye hem de ihtiyaç sahibi olanlara veriliyor. Başvuru yapan emekli ve asgari ücretlilere de ödeme sağlanabiliyor.

Aile Yarıdımı Kaç Lira?

Mart ayı aile yardımı ödemeleri miktarları netlik kazandı. 70 yaş altı olan tüm çocuklu olanlara PTT’den aylık destekler şu şekilde:

  • Kişi başı düşen aylık gelir hanede 450 TL ve altında ise aylık destek ödeme tutarı 1.250 TL
  • Kişi başına düşen aylık gelir 450 TL ve 911,15 TL altında ise aylık destek ödeme tutarı 1.100 TL
  • Kişi başına düşen aylık gelir hanede 911,15 TL ve 1.372,30 TL altında ise aylık destek ödeme miktarı 950 TL olacak.
  • Kişi başına düşen aylık gelir hanede 1.372, 30 TL ve 2.835,60 TL altındaysa aylık destek tutarı 850 TL olacaktır.

Çocuk destek bileşeninin bir yıllık toplam tutarı 23.000 TL’ye kadar yükselmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.