Nakit Para Yardımı Yapılacak! 3.300 Lira Ödeme Hesabınıza Yatacak...

Nakit Para Yardımı Yapılacak! 3.300 Lira Ödeme Hesabınıza Yatacak...

Bakanlık Duyurdu: Dar Gelirli Ailelere 3.300 TL Nakit Para Yardımı Verilecek! Yardım Koşulları Nedir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirli ve çocuklu ailelere güzel bir haber duyuruldu. Bakanlık, Çocuk Destek Bileşeni kapsamında yeni bir düzenleme yapıp şartları yerine getirenlere ve dar gelirli olan ailelere toplam 3.300 TL nakdi yardım yapacak. İşte detaylar…

Devlet tarafından seçim öncesi bazı düzenlemelere imza atıldı. 2023 yılında yüzde 54'lük bir zam da gerçekleştirildi. Bu artış ile birlikte enflasyonun da yükselmesi vatandaşın parasının erimesine sebep oldu. Vatandaşlara devletten bu durumda yeniden destek paketleri açıklandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirli ve çocuklu ailelere müjdeli haber!

Bakanlık, Çocuk Destek Bileşeni çerçevesinde yeni bir düzenlemeye imza attı. Gerekli şartları taşıyanlara ve dar gelirli ailelere toplam 3 bin 300 TL’lik nakdi yardım verilecek.

Aile destek programında yeni ödemeler

Bakanlığın önce ki Aile Destek Programı ile dar gelirli olanlara nakit para yardımı yapılıyordu. Ancak bakanlıktan duyurulan yeni düzenleme ile beraber Çocuk Destek Bileşeni kapsamında ailelere çocuk başına nakit yardımında da bulunacak.

Miktar çocuk başına göre artıyor

Çocuk sayısına göre nakdi yardım tutarı artıyor. Yardım paketi dar gelirli olan ailelere 12 ay yani bir yıl süre ile verilecek. Yardım paketinde;

  • 1 - 2 çocuğu olan ailelere 350 TL
  • 3 çocuğu olan ailelere 450 TL
  • 4 çocuğu olan ailelere 550 TL
  • 5 ve üstü çocuğu olan ailelere de 650 TL nakit para desteği verilecek.

Başvuru işlemleri ise e-devlet sisteminden gerçekleştirilecek. Dar gelirli olan ailelere iyi gelecek bu yardım paketi, bütçe sıkıntısı yaşayan ailelere nefes aldıracak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.