Milyonlarca emekliye büyük müjde! SSK, Bağ-Kur fark etmiyor! Koşulsuz şartsız 3 bin TL daha fazla ödeme yapılacak!

Milyonlarca emekliye büyük müjde! SSK, Bağ-Kur fark etmiyor! Koşulsuz şartsız 3 bin TL daha fazla ödeme yapılacak!

Milyonlarca emeklinin gözünü diktiği promosyon ödemelerinde flaş bir duyuru daha yapıldı. SSK, Bağ-Kur ve bütün emekliler için yapılan açıklamada 5 bin TL verileceği belirtildi. İşte emeklileri ilgilendiren bütün ayrıntılar...

Yıl sonu yaklaşırken emekliler için Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank çok önemli bir karar aldı ve alınan kararın 1 Kasım'dan itibaren geçerli olacağı belirtildi. Maaşı 3500 ve 7500 üzerinde olan emekliler dikkat. Bankaların promosyon yarışı devam ederken 1 Kasım itibariyle ödemeler güncellenmeye başlayacak. Özel bankaların emekli promosyon yarışına kamu bankaları da dahil oldu. SGK tarafından verilen karar ile kamu bankaları emekli promosyon ücretleri arttırıldı.

Yaklaşık 13 milyon emekliye ek gelir sağlayan promosyonda yeni dönem başladı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), promosyonda taban tutarları güncellediğini ve 19 banka ile protokolleri yeniden imzalayacağını açıkladı. Yüksek promosyondan yararlanmak isteyen milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklisi en yüksek emekli promosyonu veren bankaları merakla araştırıyor. Temmuz'da yapılan emekli zammından sonra emeklilerin promosyonlarında artış yapıldı. Öyle ki 750 TL bandında başlayan promosyonlar kampanyalarla 10 bin TL'ye kadar ulaştı.

NET RAKAM AÇIKLANDI

Özel bankalar geçtiğimiz aylarda müşteri kapma yarışına girmiş ve kamu bankalarını geride bırakmıştı. Yaşanan son gelişmelerle birlikte bankaların promosyon yarışına kamu bankaları da katıldı. Söz konusu tutarları almak isteyen emeklilerin bankalara "3 sene boyunca maaşımı sizden alacağım" sözünü vermesi yeterli olacak. Açıklanan yeni tutarlar ile birlikte emekliye asgari emekli promosyonu 5.000 TL olacak. Özel bankaların maaş promosyon yarışına kamu bankaları da katıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kamu bankalarında 3 yıl için ödenen promosyon tutarının 5 bin liraya çıkarıldığını duyurdu. Özel bankalar 7 bin 500 liraya varan promosyon ödemesi yapmıştı.

SGK'dan yapılan açıklamada kurum ile bankalar arasında Mart 2020 tarihinde imzalanan emekli ve hak sahiplerine promosyon ödenmesine ilişkin protokollerin 1 Kasım 2022'de güncelleneceği hatırlatıldı. Aralarında kamu bankalarının da bulunduğu 19 banka ile tekrardan protokol imzalanacağı belirtildi. 

Bankalar ile imzalanacak protokole göre SGK'dan gelir-aylık alan emekli ve hak sahiplerinden gelir/aylıkları;

3 bin 500 TL’ye kadar olanlara 3.000 TL
3 bin 500 TL – 7.500.-lira arası olanlara 3.500 TL
7 bin 500 TL – 10.000. TL arası olanlara 4.500 TL
10.000 TL'dan fazla olanlara 5.000 TL 3 (üç) yıl için peşin promosyon ödenmesi yapılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.