Hane Başına Bakanlıktan Son Dakika Ödeme Verilecek! Bin 250 Lira Nakit Para Verilecek...

Hane Başına Bakanlıktan Son Dakika Ödeme Verilecek! Bin 250 Lira Nakit Para Verilecek...

Mart ayının gelmesiyle birlikte aile destek ödemeleri hakkında aramalar hız kazandı. İhtiyaç sahibi binlerce kişinin yararlandığı Aile Destek Programı kapsamında yapılacak ödemelerin zamanı merak ediliyor. Peki, Mart 2023 Aile Destek ödemeleri YATTI MI, ne zaman? Zamlı Aile Sosyal Yardım paraları kaç TL oldu, hesaplara geçti mi? İşte detaylar.

Aile destek ödemeleri hakkında aramalar hız kazandı. Mart ayının gelmesiyle birlikte aile destek paralarının ne zaman hesaba geçeceği merak edilip araştırılıyor. Her ay binlerce kişinin yararlandığı aile destek ödemeleri 850-1250 TL arası ödeniyor. Peki, Mart 2023 Aile Destek ödemeleri YATTI MI, ne zaman? Zamlı Aile Sosyal Yardım paraları kaç TL oldu, hesaplara geçti mi? İşte detaylar...

AİLE DESTEK ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?

İhtiyaç sahibi binlerce kişinin yararlandığı Aile Destek Programı kapsamında yapılacak ödemelerin zamanı merak ediliyor. Mart ayı aile destek paralarının hesaplara yatırılacağı henüz belli değil. Fakat mart ayının ortasında ödemelerin gerçekleştirilmesi bekleniyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, daha önce konuya dair yaptığı açıklamayla, 'Dezavantajlı durumdaki bireyleri çeşitli hizmet ve sosyal yardım modelleri ile destekliyoruz. Ocak ayı memur maaş katsayısında yapılan yeni düzenleme sonrasında sosyal hizmet modelleri kapsamındaki yaşlı aylığı 1.997 TL'ye, %40-69 arası engelli aylığı 1.594 TL'ye, %70 ve üzeri engelli aylığı 2.392 TL'ye, Evde Bakım Yardımı 4.336 TL'ye ve Sosyal Ekonomik Destek de 3.038 TL'ye yükseldi. Yapılan yeni düzenleme sonrasında sosyal yardım programlarımızın aylık ödemelerini artışlı bir şekilde hak sahiplerimizin hesaplarına yatıracağız' ifadelerini kullandı.

AİLE DESTEK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile Destek Programı'na başvurmak isteyen vatandaşlar, ikametgah adresine en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na başvuru yapabilmektedir. Online olarak başvuru yapmak isteyenler ise e-Devlet Kapısı'na müracaat edebilir. Online olarak başvuru kolay şekilde gerçekleştirilebiliyor. Öncelikle e-Devlet Kapısı'na giriş yapılmalı. Kimlik bilgilerinizi eksiz girdikten sonra arama bölümüne 'aile destek başvurusu' yazdığınızda sistem sizi otomatik olarak, 'Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu' bölümüne yönlendirecek. Bu bölümden 'yeni başvuru' kısmını tıklayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

AİLE DESTEK BAŞVURU ŞARTLARI

Aile Destek Programına başvuran kişide bazı özellikler aranmaktadır. Birkaç özel durumda başvurunuz otomatikman iptal oluyor. İşte aile destek başvurunuzun iptal olmasına neden olacak durumlar: Başvuran kişinin; Mavi Kart sahibi olması, 18 yaşından küçük olması,

AİLE DESTEK PROGRAMINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

İhtiyaç sahipleri aile destek programına başvuruda bulunabilir. Başvuru yapabilecek vatandaşlar şu şekilde listeleniyor:

SSK emeklileri
BAĞKUR emeklileri
Emekli sandığı emeklileri
SSK, BAĞKUR ve emekli sandığı emeklilerinin dul, yetimler

AİLE DESTEK YARDIMI NE KADAR?

Bakanlık ödeme tutarını geçtiğimiz aylarda 850 TL-1250 TL olarak belirlemişti. Bu güncellemeyle birlikte ödemeler şu şekilde olacak:

450 TL ve altı olanlar: 1.250 TL alacak.
450 TL üzeri - 911,15 TL ve altı olanlar: 1.100 TL
911,15 TL üzeri - 1372,30 TL ve altı olanlar: 950 TL alacaklar.
1372,30 TL üzeri- 1833,45'den az olanlar: 850 TL alacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.