Bakanlık Harekete Geçti! Geri Ödemesiz ve Şartsız 2 Bin 354 Lira Ödeme Verilecek...

Bakanlık Harekete Geçti! Geri Ödemesiz ve Şartsız 2 Bin 354 Lira Ödeme Verilecek...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan başvurular başladı. Geri ödemesiz ve karşılıksız ödeme için harekete geçildi. Hesaplarınıza toplamda 2.354 TL nakit para aktarıldı. Hemen şimdi kontrol edebilirsiniz...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yardım ödemeleri yapılmaya devam ediyor. Özellikle de dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan kişilere, engelliye ve bakıma muhtaç olanlara ödeme tarihleri net şekilde ​​açıklandı. Bakanlıktan, daha fazla insana fayda sağlamak için günlük ihtiyaçlarını karşılamak için kademeli şekilde yeni sosyal yardımlar veriliyor. 

Başvuru yapanlara 2.354 TL ücretsiz nakit yardımı hakkı sağlanacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan maddi açıdan yaşamını sürdürmeyecek olanlara yardımcı olunmaktadır.  Bakanlıktan, engelli, yaşlı, bakıma muhtaç olanlara, kronik hastalığı olanlara ve dar gelirlilere binlerce TL'lik ödeme yapıyor. Bu ödemeler ile vatandaşların günlük ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılacak ödemelere dair yeni bir açıklama geldi. Uygulamaların içeriği de bakanlıktan sıralı şekilde açıklandı.

Aile Bakanlığı'ndan Koşullar Açıklandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın bu sabah sosyal medya üzerinden yapılan açıklamasında dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olanlara yapılacak yardımların koşulları duyuruldu. Başvuru işlemler için farklı şartlar da gerekiyor. Örneğin; engellilik yardımı desteği için tam teşekküllü bir hastaneden alınan sağlık raporu da gerekiyor. Aynı bildirimi bakmakla yükümlü olanlara evde bakım parası kapsamında da gerekiyor.

Yardım ödemesi almak için yerine getirilmesi gereken diğer koşullar da gelir kriteri oluyor. Kişi başına düşen hane geliri asgari ücretin üçte birinden az ise yani 2023 yılında 2.835 TL'den az sosyal yardım alma hakkınız bulunuyor.

e-Devlet Üzerinden Başvurunuzu Yapabilirsiniz...

Bakanlıktan aranan koşulu taşıyanlara başvuru işlemlerini yapmaları halinde e-devlet'ten yapılabiliyor. Sosyal yardım başvuruları için yapabileceğiniz diğer bir adres de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı oluyor.osyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları. Dilerseniz Online olarak Dilerseniz de fiziksel olarak vakıflara giderek başvuru işlemlerinizi hemen gerçekleştirebilirsiniz.

PTT'den veya ATM'den Bu Ödemeyi Alabilirsiniz...

Aile Bakanlığı'ndan ödenen tüm yardımlar PTT ya da banka hesaplarınız aracılığı ile yapılır. Başvuru esnasında IBAN numaranızı bildirmeniz şartı ile ATM'den alabilirsiniz. Ancak IBAN numarası bildirmediyseniz T.C kimlik kartınız ile beraber en yakın PTT şubesine gidip ödeme almanız mümkün hale gelecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.