Aile Bakanlığı'ndan Duyuruldu! 18 Yaş Üstü Başvuru Yapanlara 15 Bin Lira Ödeme Aktarılacak...

Aile Bakanlığı'ndan Duyuruldu! 18 Yaş Üstü Başvuru Yapanlara 15 Bin Lira Ödeme Aktarılacak...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca vatandaşlara birçok destek ödemesi yapılmaya devam ediyor. Bu ödemelerin içinde bu yıl farklı ödemeler de var. Isınma, doğalgaz, elektrik, gıda gibi pek çok destek ödemesi yapılıyor.

Özellikle kış aylarının gelmesi ile vatandaşlara pek çok yardım verilmeye devam ederken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca verilen bu destekler arasında nakdi yardımlar bulunuyor. Nakdi yardımdan faydalanmak isteyenler için detaylar araştırılmaya devam ediyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından vatandaşlara pek çok destek ödemesi sürüyor. Bu yıl ısınma, doğalgaz, elektrik ve gıda gibi pek çok destek ödemesi sağlanıyor. Bunlar arasına eklenen nakdi yardımların detayları merak edilirken herkes nakdi yardımdan nasıl faydalanabileceğini araştırmaya başladı.

Nakdi Yardım Ne Kadar Olacak?

Kurumlardan ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara sağlanan nakdi yardımın miktarının ne kadar olacağı merak edilmektedir. Nakdi yardımlar 12 ay boyunca ve düzenli olarak verilen yardımlardan biri olurken aynı zamanda 1.250 TL verilmektedir.

Dar gelirli olan vatandaşlara verilen nakdi yardımın detayları araştırılırken nakdi yardım miktarında ailedeki kişi sayısı da etkili olacak.

Karşılıksız Nakdi Yardım Kimlere Verilir?

Nakdi yardım isteyen vatandaşlara başvuru süreci hakkında ve kimlerin başvurabileceğini merak ediyor. Nakdi para yardımından faydalanabilmek için kişinin herhangi bir sosyal güvencesinin olmaması şart. Bu yardım genellikle belediyelerden ve devlet tarafından sağlanırken kişinin herhangi bir sosyal güvencesinin olmaması da bu noktada oldukça kritik bir rol oynuyor.

Aile Destek Paketi Kimlere Verilir?

Aile Destek paketi kapsamında nakdi yardımın yanında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından destek sağlanıyor. Aile Destek Paketi’nden faydalanmak isteyenlere başvurular e-Devlet vasıtası ile gerçekleştiriliyor. Ödemeler vatandaşlara PTT ile yapılmaktadır.

Aile Destek Paketi’nden faydalanmak isteyen dar gelirli olanlara 12 ay boyunca aylık 1.250 TL para yardımı verilmektedir. Aile destek programına başvuru yapacak kişilere hane ücretinin asgari ücreti geçmemesi ve herhangi bir sosyal güvencesinin de bulunmaması gerekiyor.

Aile Destek Paketi 510 sayılı kanunun 4/A maddesince kamu işçileri, 5510 sayılı kanunun 4/C maddesi kapsamındaki memurlara, SGK’dan gelir veya aylık maaş alanlar, emekli maaşı alanlar ve İŞKUR işsizlik ödeneği veya İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneği alan kişiler faydalanamamaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.