En Az Lise Mezunu Yüksek Maaşlı Silahlı Silahsız Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak!

En Az Lise Mezunu Yüksek Maaşlı Silahlı Silahsız Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak!

İŞKUR silahlı ve silahsız güvenlik görevlisi alımı ilanı yayınlanmaya devam ediyor. Farklı kurumlarda ve farklı başvuru işlemine sahip toplamda 271 güvenlik görevlisi istihdam edileceği duyuruldu. İşte İŞKUR’un güvenlik görevlisi başvuru şartları ve başvuru için yapılması gereken işlemler…

İŞKUR üzerinden güvenlik görevlisi alımı yapılacak silahlı ve silahsız 271 güvenlik görevlisi alımı yapılacağı duyuruldu. Alımlar farkı işyerleri için yapılacak farklı kurumlarda görevlendirilmek üzere en az ortaöğretim şartı ile adaylar değerlendirilecek. Peki, başvuru işlemleri ne zaman başlıyor ve kimler bu ilanlara başvuru yapabilir? İlanda başvuru için gereken özellikler ne?

İŞKUR Güvenlik Görevlisi Alımı İçin Gerekli Şartlar?

  • En az lise veya önlisans mezunu olmak
  • Tercihen bu pozisyonda 5 yıllık tecrübesi olmak
  • Sisteme ve düzenli çalışma alışkanlığına sahip olmak
  • Sözlü ve yazılı olarak iletişim becerileri ve diksiyonu düzgün olmak
  • Güleryüzlü ve temsil yeteneğine sahip olmak
  • Aktif araç kullanabilmek
  • Erkek adaylar için askerlik görevinden muaf olmak gibi genel şartların dışında
  • 3 vardiya çalışabilme şartı da İŞKUR'a iş ilanı için başvuracak kişilerde aranıyor.

Güvenlik Görevlisi Başvuru İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?

İŞKUR üzerinden güvenlik görevlisi alımı için başvuruda bulunmak isteyenler İŞKUR'a kayıt oluşturmalıdır. Ardından yine İŞKUR resmi sayfası üzerinden adaylar başvurularını gerçekleştirebilirler. Ayrıca en yakın İŞKUR şubesine giderek şahsen başvuru oluşturabilme imkanı da elde edebilirler.

İŞKUR Güvenlik Görevlisi Alımı İlanı Başvuru Adımları

İş aramanın ve İŞKUR'dan iş başvurusu yapmak için ilk adım elbetteki İŞKUR'a kayıt yaptırmaktır. Kurum portalına üye olmak veya şahsen İŞKUR şubelerine giderek kurum ünitelerine başvuru yaparak kayıt yapma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Başarılı bir şekilde kaydınızı oluşturduktan sonra hem açık iş ilanlarını hem de iş arayan kişi hakkında doğru ve güncel bilgileri öğrenebilirsiniz. haberzamani.net Hem internet üzerinden hem de kurum personeli aracılığıyla kayıt yaptırma imkanı olanlar tam ve doğru bilgilerle bu panelde işlemlerini gerçekleştirmelidirler. Ayrıca özgeçmişiniz, eğitim ve meslek bilgileriniz girilmeden kayıt işlemi gerçekleştirilmemektedir.

İŞKUR'a Kimler Kayıt Yaptırabilir?

İŞKUR'a kayıt yaptırmak ve iş arayan olmak için 14 yaşını doldurmuş olma şartı yer alıyor. Kayıt için beyan esas alınır ve gerçek dışı bilgilerle kayıt oluşturanlar kuruma hiçbir sorumluluk yüklememektedir.

İŞKUR Engelli Kaydı

Engellinin doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle hem zihinsel hem bedensel, ruhsal veya duyusal ya da sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmiş olması sebebiyle toplumsal yaşama uyum sağlamak ve günlük gereksinimlerini karşılamak için korunma, rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duymaktadırlar. Vücut fonksiyon kaybının en az %40 olduğu basamakta değerlendirilen sağlık kurum ve kuruluşlarında sağlık kurulları tarafından düzenlenen ek2, ek3, ek4 ile belgelenmiş kişiler olarak tanımlanmaktadır ve bu kişilerin İŞKUR kaydı oluşturulmaktadır

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.