Emekli Maaşlarına 824 TL Zam! En Düşük Emekli Maaşı 2 Bin 324 TL Olacak...

Emekli Maaşlarına 824 TL Zam! En Düşük Emekli Maaşı 2 Bin 324 TL Olacak...

En düşük emekli maaşı 1500 TL olurken bu düzenlemenin kabul görmesi durumunda 824 TL'lik zam yapılmış olacak. En düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine gelmesini öngören düzenlemenin kabul edilmesi halinde maaşlarda artış en az 824 TL'ye kadar olacak. İşte yeni maaş düzenlemeleri ile ilgili gelişmeler…

Emekli maaşları için yeni bir düzenleme önerisi hayata geçiriliyor. Eğer, bu düzenleme önerisi kabul edilirse emekli maaşlarında düzenleme yapılacak ve bu düzenleme asgari ücret tutarına göre ayarlanacak. En düşük emekli maaşının asgari ücretle eşitlenmesini öngören düzenleme ile emekli maaşlarında meydana gelecek artış en az 824 TL olacak öte yandan pandemi döneminde yapılan maaş düzenlemesi yükseltilmişti. En düşük emekli maaşı 1500 TL olurken bu düzenleme ile 824 TL en az artış meydana gelecek. Maaşlara yapılacak düzenlemeler ve zam oranları ile ilgili son dakika haber ve detayları merak ediliyor.

SGK Sosyal Sigortalar Kurumu ve Bağ-Kur emeklileri için 2020 sayısı gelir elde edebilecekleri bir dönem oldu. Son dönemlerde emekli ücretlerinin yanında ikramiyelerde de çoğalma olasılığı meydana geldi. Emekli maaşlarının yükselmesi için teklifler yapıldı ve bu düzenlemelerle birlikte Türkiye Emekliler Derneği maaş düzenleme talibi yükseldi. haberzamani.net Eğer, talep gerçekleşirse en düşük emekli maaşı 2.324 TL olarak ödenmeye başlayacak. Bu durumda ise en düşük emekli maaşına 824 TL'lik artış sağlanmış olacak. Talep gündeme gelirse ve yürürlüğe girerse dul ve yetim maaşı alanların maaşları da bu düzenleme ile yükselmiş olacak.

Emekli Maaşları Asgari Ücrete Eşitlenecek Mi?

Emekli vatandaşların maaşlarında son dönemlerde iki ayrı düzenleme yapıldı. İlk yapılan düzenleme geçtiğimiz yıl emekli maaşlarının bin TL'ye yükseltilmesi olmuştu. İkinci düzenleme ise pandemi döneminde yapıldı ve pandemi döneminde en düşük emekli maaşı bin 500 TL'ye yükseltildi. Bu düzenleme sonrasında Türkiye Emekliler Derneği yeni maaş oranları ile ilgili düzenleme talebinde bulundu. Türkiye Emekliler Derneği'nin bu talebi Bağ-Kur emeklileri ve SSK emeklilerinin taban maaşının en az asgari ücret düzeyinde olmasını istiyor. TÜED’in talepleri hayata geçirilirse 2324 TL olarak emekli maaşları ödenecek. Bu durumda maaşlar da 824 TL gibi bir rakam yükseltilmiş olacak. Dul ve yetim maaşları içinde yeniden düzenleme yapılacak.

824 TL'lik Zam Hayata Geçecek Mi?

Emekli vatandaşların maaşlarında oluşturulacak düzenlemeye ilişkin talepler Türkiye Emekliler Derneği’nden geldi. Kamuoyunda çıkan basın açıklamaları emeklilerin maaşlarına yapılan düzenlemeyi hatırlattı. En düşük emekli maaşının 1500 TL olduğu ifade edildi. Düzenleme ile birlikte yapılan en düşük emekli maaşı ödemesinin 2324 TL verilmesini istiyor. Eğer, bu düzenleme yapılırsa en düşük emekli maaşı asgari ücrete eşitlenmiş olacak ve 2324 TL’ye erişecek.

Daha Önce 2 Kez Düzenleme Yapıldı!

Emekli maaşlarında kritik iki düzenleme daha önceki dönemlerde yapılmıştı. En düşük emekli maaşının bin TL olması sağlanmıştı. Pandemi döneminde ise maaş düzenlemeleri ile yeniden emekli maaşlarının en düşüğü 1000 TL yerine 1500 TL olmasına karar verilmişti. Şimdi ise emekli maaşlarının asgari ücrete ulaşması hedefleniyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.