1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çocuk Mahkumlar Ücretsiz Mektup Gönderebilecek
Çocuk Mahkumlar Ücretsiz Mektup Gönderebilecek

Çocuk Mahkumlar Ücretsiz Mektup Gönderebilecek

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu üyesi Atila Sertel'in geçen yıl dile getirdiği, çocuk mahkumların mektup gönderimlerinin...

A+A-

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu üyesi Atila Sertel'in geçen yıl dile getirdiği, çocuk mahkumların mektup gönderimlerinin ücretsiz olmasına yönelik öneri PTT tarafından hayata geçirildi.

Evrensel Posta Hizmetleri Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle "çocuk hükümlü ve tutuklular ve devlet güvencesi altındaki çocuklar" mektuplarını ücretsiz gönderebilecek. TBMM KİT Alt Komisyon Toplantısı'nda konuyla ilgili açıklamada bulunan PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, "Geçen yıl sayın vekilimiz Atila Sertel önermişti. Bu öneri üzerine çalışmalara başladık.

Ulaştırma Bakanımızın da yüksek gayretleriyle projeyi hayata geçirdik. Yönetmelik değişikliği 2 Haziran'da Resmi Gazete'de yayımlandı. 12-18 yaş arasındaki tutuklu ve hükümlü çocuklar ve devlet yuvalarında kalan çocukların tüm mektupları ücretsiz gönderilecek artık. Sayın Bakanımıza ve önerisi için Sayın Sertel'e teşekkür ediyorum" dedi.

Önerinin hayata geçirilmesinden memnuniyet duyduğunu ifade eden CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, mahkum çocukların yüzde 35'inin hiçbir gelirinin olmadığını, yapılan düzenlemeyle aileleriyle ücretsiz olarak mektuplaşabileceklerini söyledi. Sertel, düzenlemeden sayıları 2 bin 500'ü bulan çocuk mahkumların ve devlet yuvalarında kalan çok sayıda çocuğun yararlanmasının beklenildiğini dile getirdi.

TURİSTİK BÖLGELERE İLAVE PERSONEL ÖNERİSİ

TBMM KİT Alt Komisyonu toplantısında turizm bölgelerinde yaz aylarıyla birlikte artan yoğunluğa dikkat çeken CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, "Turizm bölgelerinde yaz ayında nüfus 2-3 katına kadar çıkıyor. Bu bölgelerdeki PTT şubelerinde normal şartlarda 1-2 kişi çalışıyor ancak yaz aylarında talebi karşılayamaz noktaya geliyorlar. Turizm bölgelerindeki PTT şubelerine yaz aylarında yapılacak geçici görevlendirmeyle vatandaşların talepleri daha rahat karşılanabilecektir" dedi.

Sertel'in önerisini olumlu bulan PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik de konuyla ilgili çalışma ve görevlendirmeleri yaptıklarını belirterek, bu sezon sorunun ciddi ölçüde çözüleceğini söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.