1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Buz Lazer Epilasyon, Epilasyon Sonrası Tüyler Tekrar Çıkıyor mu?
Buz Lazer Epilasyon, Epilasyon Sonrası Tüyler Tekrar Çıkıyor mu?

Buz Lazer Epilasyon, Epilasyon Sonrası Tüyler Tekrar Çıkıyor mu?

Buz lazer epilasyon yöntemini kullananlara sorduk ve birçok kullanıcı diğer epilasyon yöntemlerine göre fazlasıyla etkili olduğunu söylüyor. İstenmeyen tüylerden hız bir şekilde kurtulmak istiyorsanız mutlaka bu yöntemi denemelisiniz! Buz lazer epilasyon

A+A-

Buz lazer epilasyon diğer epilasyon yöntemlerine nazaran etkili seanslar sayesinde fazlasıyla iş bitirici olmasıyla bilinmektedir. Kıl köklerinde bulunan farklı yapıları hedef alarak istenmeyen tüylerden konforlu bir şekilde kurtulmanızı sağlamaktadır. Geniş yüzeyler üzerinde bulunan tüylerin bu yöntemle alınması çok etkili oluyor ve diğer epilasyon yöntemlerine göre seanslar daha kısa sürüyor. Bu konuda bayanlarımızın en fazla merak ettiği soruları başlıklar halinde size cevaplamaya başlayalım.

Buz Lazer Epilasyonda Tüyler Tekrar Çıkıyor mu?

Buz lazer epilasyon büyüme evresinde olan tüylerde etkili olduğu için vücutta bulunan her tüy aynı evrede olmayabiliyor. Bu sebepten dolayı büyüme evresi dışında bulunan tüylerin tekrardan çıkması ihtimali her zaman göz önünde bulundurulmalıdır. Seanslara düzenli bir şekilde devam etmeniz sonucunda tüm kıllar epilasyondan etkilenerek ortalama %80 - %90 seviyelerde tekrardan çıkma engellenebiliyor.

Buz Lazer Epilasyon Can Yakıyor mu?

Buz lazer epilasyon işleminde acı eşiği kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor. Bu sebepten dolayı her epilasyon işleminde olduğu gibi acı duyabilirsiniz fakat acı eşiği farklı olduğu için bazı kişiler hiç acı hissetmeyebiliyor. Bu gibi sonuçlara rağmen diğer epilasyon yöntemlerine göre buz lazer epilasyon acı eşiği en düşük yöntemlerden biridir. Epilasyon işlemi sonrasında normal yaşantınıza kolay bir şekilde geri dönebiliyorsunuz.

Buz Lazer Epilasyon Dövmeye Zarar Verir mi?

Dövmenin içerisinde renk pigmentleri olduğu için lazer ışınları dövmenin renginde soldurma ve görüntüsünde bozulmalara yol açabiliyor. Ayrıca renk pigmentleri lazer ışığından etkilenerek vücutta kalıcı yanık izleri bırakabiliyor. Bu gibi sebeplerden dolayı lazer işlemini dövmenin çevresine yaptırmanız çok daha doğru olacaktır.

Buz Lazer Epilasyon İle Genital Bölgede Kıllar Kaç Seansta Biter?

Buz lazer epilasyon işleminin genital bölgeye uygulanma süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Kıl yapısından kaynaklanan bu değişiklik bazı kişilerde 3 seans bazı kişilerde ise 6 seansa kadar çıkabiliyor. Ortalama olarak 4 – 5 seansta genital bölgeye uygulanan lazer işlemleri işlemler son bulmaktadır. Bu süreler içerisinde bu bölgelerde kıl olmayacağı için noraml yaşantınıza gönül rahatlığı ile devam edebilirsiniz.

Buz Lazer Epilasyonda İlk Seans Sonrasında Dökülme Olur mu?

Buz lazer epilasyon seanslarının başlangıcında dökülmeler görmek biraz imkansız denebilir. Hedefler ilk olarak kıl kökleri olduğu için bunun dışında kalan bölgeler uzun seanslar sonucunda dökülmeler gösterebiliyor. Anında dökülmeyi görmek için 15 – 21 gün arası bir süre zarfı gerekmektedir. Bu zaman aralığında belirtilen bölgelerde dökülmeler başlayacaktır.

Buz Lazer Epilasyon Sarı Tüylerde Etkili Olur mu?

Şöyle bir gerçek var ki dünya üzerinde bulunan hiçbir lazer cihazı sarı kıllarda etkili olamıyor. Bu sebepten dolayı buz lazer epilasyon ile sarı tüylerden kurtulmanızda pek mümkün gibi gözükmemektedir. Kıl köklerine uygulanan lazer işlemi sonrasında sarı tüylerin çıkma oranında sadece düşüşler yaşanmaktadır.

Buz Lazer Epilasyonda Seyans Fiyatları

Buz lazer epilasyon seyansları kişinin fiziki yapısına göre farklılıklar olmaktadır. Bayanlar ve baylarda fiyat farklılıkları gösteriyor. Güzellik salonunda kullanılan makinaya görede fiyat belirlenmektedir. 2019 olası fiyatları tablomuzda

Hamile Bayanlara  Buz Lazer Epilasyon Uygulanabilir Mi?

Lazer uygulamalarının büyük ölçüde hamile anne adayları için uygun görülmemektedir. Hamile olduğunu anlayan kadınlarda lazer epilasyon seyansları  hamilelik bitimine ertelenmelidir lazer ışınları bebeğe zarar verme ihtimali vardır.

Kaynak: haberzamani.net

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.