Bakanlıktan Her Aileye Büyük Müjde! Yetim ve Muhtaç Ailere 967 TL Para Yardımı Verilecek..!

Bakanlıktan Her Aileye Büyük Müjde! Yetim ve Muhtaç Ailere 967 TL Para Yardımı Verilecek..!

VGM yardıma muhtaç ailelerin çocukları için yardımlar yapacağını açıkladı. Vakıflar Genel Müdürlüğüne başvuru yapmak için gerekli şartlar ne? İşte o detaylar…

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından muhtaç ailelerin çocukları için yetim ve muhtaçlık durumunda oldukları tespit edildiği takdirde ilkokul, ortaokul, lise ve yüksek öğretim öğrencileri için yardım verilecek. Yardım ve engelli, muhtaç aile ve ihtiyaç sahibi kişilere sıcak yemek, kuru gıda hizmet ile sağlanmaktadır. İşte Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak o yardım detayları ve son dakika haberleri...

Bu yıl pek çok alan da vatandaşa destek paketi oluşturuldu. Şimdi de Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden bir yardım yapılacağı duyuruldu. Bakıma muhtaç ailelerin çocuklarına nakit para desteği, Sağlık Müdürlüğü tarafından muhtaç aylığı her vatandaş ödenmeyecek. Bazı şartlar sunulacak o şartları yerine getirenler bu yardımdan faydalanabilecek.

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden Yapılacak Yardım İçin Başvuru!

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından belirtilen şartları sağlayan vatandaşlara ve engellilere sağlık kurulu raporu veya ikamet verilen ile bağlı olan Vakıflar Bölge Müdürlüğüne posta yoluyla veya şahsi olarak başvuru yapılması mümkün olacak. Bağlı bulunulan il veya ilçe de hangi müdürlüklerin olduğu işlem online adres üzerinde açık bir şekilde belirtiliyor. Peki Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından kaç TL ödeme yapılacak?

VGM Ne kadar ödeme yapıyor?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından muhtaç ailelere, engelliler ve yetim çocuklara her biri için oluşturulan aylık 967,07 TL olarak ödenmektedir. Aylık maaş alan çocukların vefat etmesi ve muhtaçlık durumunun ortadan kalkması durumunda bakım altına alınması veya erkek çocuklarının 18 yaşının üstünde olması, kız çocuklarında yükseköğretim eğitimi 25 yaşında tanımlaması, 3 ay aralıksız olarak maaş alınmaması gibi durumlarda tamamen ödemenin kesilmesi durumu ortaya çıkar.

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden yardım desteği alabilmek için;

  • Emekli olmamak
  • Bakımı üstlenilecek bir akrabanın engelli olması gerekiyor ve
  • Engelli akrabanız yoksa ebeveyni olmayan bir kişi olma şartı bulunmaktadır.

Ardından bu maaş ihtiyacı olan kişilere talep edilmesi halinde verilmektedir. Annesiz ve babasız olan kişilerin ya da annesi ile babasının %40 üzerinde daha fazla engelli olması şart değil. Sosyal güvencesinin bulunmaması ve belirtilen şartlardan birini yerine getirmese de 967,07 TL’lik bu yardım maaşından yararlanabilmek için uygun olmaz. Gereken şartlar yerine getirildiği takdirde başvuru formu doldurularak ve sağlık raporu alınarak Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne şahsi olarak başvuru yapmak gerekir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.