Bakanlık'dan Büyük Müjde! İlkokullu Öğrenciye 500 TL, Ortaöğretimli Öğrenciye 800 TL, Üniversiteli Öğrenciye 900 TL Nakit Destek Verilecek..!

Bakanlık'dan Büyük Müjde! İlkokullu Öğrenciye 500 TL, Ortaöğretimli Öğrenciye 800 TL, Üniversiteli Öğrenciye 900 TL Nakit Destek Verilecek..!

Devletten tüm ailelere 405 TL ile 750 TL arasında yardım yapılacağı belirtildi. Başvurular için hemen harekete geçebilirsiniz. 405 ile 750 TL ödeme almak için Kaymakamlık üzerinden başvurular başladı. işte devletten alınacak yardım için başvuru şartları?

Pandemi döneminde vatandaşlar zor günler geçiriyor. Devletten yapılan destekler de çoğu zaman yeterli olmuyor. Pek çok vatandaş yapılan yardımları takip ediyor ve devletten yapılan yardımlarla geçirdiği bugünlerde daha iyi bir yaşam sürebilmeyi sağlayabiliyor. Devletten 405 ve 750 TL'lik yardım yapılacağına dair bilgi geldi. 2020 yılında bir devlet yardımı daha yapılacak. Başvuruları başlayan yardımın 405 ile 750 TL miktarında olacağı belirtildi. Kaymakamlık üzerinden yapılacak yardımlar için başvurular başladı. Devletten yeni alınacak yardım için başvuru detayları son dakika haberimizde…

Tüm Ailelere Müjde Verildi!

Çocuklu aileler devletten destek alabilecek. İlköğretim, lise ve üniversite döneminde çocuğu olan muhtaç aileler devletten bu yardımı alabiliyor. Evlenenlere muhtaç olanlara hasta bakanlara ve daha pek çok kişiye yardım desteği veriliyor. Sosyal devlet anlayışı ilkesi ile yeni bir yardım daha başlatılıyor. Aileler maddi sebeplerden dolayı okutamadıkları çocukları eğitimsiz kalmasın diye devlet yardımlarını sürdürmeye devam ediyor. Bu sebeple 405 TL ile 750 TL destek ödemesi yapılacağı duyuruldu.

Çocuk Eğitim Maaşı Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Sosyal devlet anlayışı ile yoksul ailelere çocuk eğitim maaşı bağlanıyor. Maddi durumu iyi olmayan ve çocuğunu okutmak için zorluk yaşayan ailelere devlet yardımı için her okul ve şehirde başvurular alınmaya başladı. Kanun haline gelen karar yürürlüğe girdi ve başvuru başladı. Üstelik ilköğretim, lise ve üniversite öğrencileri için yapılan bu yardımlara anaokulunu da ekledi.

Okul Öncesi Çocuklara Yardım Yapılacak!

Okul öncesi çocuklar için devlet desteği sağlanıyor. İlköğretim dönemindeki çocuklar için 750 TL, okul öncesi çocuklar için 500 TL, ortaöğretim çocukları için 800 TL ve üniversite öğrencisi çocuklar içinde 900 TL'lik yardım yapılmakta.

Kolay Başvuru Ekranı

Ailelere yardım için kolayca başvuru yapabilecekleri bir ekran açıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürlüklerinde talep edilen evrak veya başvuru formu doldurularak Kaymakamlıklara Sosyal Yardımlaşma bürolarına giderek başvuru gerçekleştirilebiliyor. Ödemeler ailelere her ay düzenli olarak yapılıyor.

Çocuğu Olmayanlar da 600 TL Yardım Alabilecek!

Bu yasa ile birlikte fakir ailelere fakirlik maaşı, kirada oturan düşkün ailelere kira yardımı, yakacak yardımı, nakit para yardımı gibi pek çok sosyal yardım yapılıyordu. 600 TL'lik yardım ise hiçbir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlara sağlanıyor. 600 TL ile 821 TL'lik yardım ödemesi yapılıyor ve fakirlik başvurusunu gerçekleştiren ve durumu gerçekten kriterlere uygun olan vatandaşlara bu hak sağlanıyor. Başvurular kaymakamlıktan gerçekleştirilecek. Yakacak yardımı, kira yardımı, barınma yardımı, üniversite okuma hakkı kazanmış öğrenciye de 12.000 TL'ye kadar destek dar gelirli aile yardımı ise 30 TL olarak yapılacak. Ağustos ayı itibarıyla başvurular telefonlar ile gerçekleştirilmeye başlandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum