1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Avrasya Platformu Genel Başkanı Hasan Cengiz Mustafa Destici ile Görüştü
Avrasya Platformu Genel Başkanı Hasan Cengiz Mustafa Destici ile Görüştü

Avrasya Platformu Genel Başkanı Hasan Cengiz Mustafa Destici ile Görüştü

Avrasya Platformu(AYYB,AİT) Genel Başkanı Hasan Cengiz ,Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ile parti genel merkezinde görüştü…

A+A-

Avrasya Platformu(AYYB,AİT)  Genel Başkanı  Hasan  Cengiz ,Büyük Birlik Partisi  Genel  Başkanı Mustafa Destici ile parti   genel  merkezinde  görüştü…

Avrasya Platformu’nun (AYYB,AİT) 2016 Ocak  ayından beri  yürüttüğü  “Milli  Birlik  ve Beraberlik “ sosyal proje kapsamın da  bir  ziyaret  olduğunu açıkladı.              

 “DESTİCİ : “ÖNCELİĞİ  TÜRKİYE OLAN’IN  YANINDAYIZ” DEDİ...

 Platform  Genel  Başkanı  Hasan  Cengiz,”Ortak  sevdası  vatan, ortak  ülküsü  devletin  bekası” olan  her iradenin  sözcüleri ile   bir araya  geldiklerini  kaydetti.

Büyük Birlik Partisi Genel  Başkanı  Mustafa Destici’nin  referandum sürecinde  istikrar için “Evet”  dediğini  anımsatan  Avrasya Platformu (AYYB,AİT) Genel  Başkanı  Hasan  Cengiz,”Büyük  Birlik Partisi’nin 2019  parlamentosunda  olması  gerektiğini  vurguladı.

BBP lideri  Destici'nin  "her daim Türkiye  diyenler ile " birarada  görüntü verecekleri'nin  altını çizen  Cengiz,yakın geleceğin  süprizler ile dolu olduğunu dile  getirdi...

BBP'nin hiç bir siyasi  ceryanda kalmayacağını  işaret aldığını söyleyen Hasan Cengiz,BBP'nin temsil  noktasında   seçim  barajının  düşürülmesini   beklediklerini  belirtti. 

Referandum ile  yönetim sisteminin  değiştiği’nin altını çizen Genel  Başkan Hasan  Cengiz, “Bu sistem ile,   hiç  bir parti tek başına  iktidar  olamayacaktır.Bir  diğerini  yok  sayan, kendisi de  sandık’ta  yok  sayılacaktır.”  dedi.

 “BBP'NİN  KONTENJAN ADAYLARI MI  OLACAK ? ”  

Seçim  Barajı’nın   yüz’de 10’dan  yüz’de 5’e inmesi  gerektiğini  belirten Hasan Cengiz,”Temsil  noktasında  yüzde 5’in altında olan partilerinde, daha güçlü   bir parti’nin kontenjanları ile  parlamento’da olmalıdır.” diye konuştu.

Büyük Birlik Parti  Genel  Başkanı  Mustafa Destici’nin  uzlaşmacı  bir kimliğe  sahip  olduğuna  dikkati çeken  Cengiz, daha  güçlü  bir  Türkiye için  birlik mesajı  verdi.

2019 Genel  seçimlerinde   seçmenin önüne  iki  sandık  konulacağını vurgulayan Avrasya Platformu(AYYB,AİT) Genel  Başkanı  Hasan Cengiz,seçmen  inandığı  ve  güven duygusu hissettiği  Cumhurbaşkanı  adayına  oy kullanacağını  ancak  milletvekili adayları  noktasında da seçici  olacağını kaydetti.

 “SAĞ  VE SOL ANLAYIŞI ,TARİH OLDU: ÖNCELİK  TÜRKİYE…”

Referandum sonrasın da  siyasi partiler, hala  parlamenter sistem’deki  alışkanlıklarına   devam  ettiklerinden yakınan  Cengiz,artık  sağ  ve sol politika anlayışı’nın  geride kaldığını  dile  getirdi.  

Avrasya Platformu (AYYB,AİT)  Genel  Başkanı  Hasan  Cengiz,”yeni  sistem ile önce Türkiye  denilecek,  gerisi  hikaye  olacaktır” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.