1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. A101 Carrefour Ve Migros Marketlerinde Kurbanlık Fiyatları Bu Yıl Ne Kadar Oldu? Büyükbaş Ve Küçükbaş Kurbanlık Fiyatları!
A101 Carrefour Ve Migros Marketlerinde Kurbanlık Fiyatları Bu Yıl Ne Kadar Oldu? Büyükbaş Ve Küçükbaş Kurbanlık Fiyatları!

A101 Carrefour Ve Migros Marketlerinde Kurbanlık Fiyatları Bu Yıl Ne Kadar Oldu? Büyükbaş Ve Küçükbaş Kurbanlık Fiyatları!

Diyanet İşleri Başkanlığı yurt içi kurban vekaletinin 975 yurtiçinde ise kurban vekaleti 825 TL olarak belirlendi. Bu kapsamda küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık fiyatı belirlendi ve kurbanlıklar hakkında bilgi almak isteyen pek çok kişi konu ile ilgili araştırma yapıyor. İşte, Migros, A-101 ve Carrefour kurbanlık fiyatları…

A+A-

İslam alemi için 31 Temmuz ve 3 Ağustos tarihleri arası Kurban Bayramı olarak kutlanacak.

Müslümanların en büyük isteği aynı zamanda rakip olarak da değerlendirilen kurban bayramıdır. Allah yolunda fedakarlığı, samimiyeti ve cömertliği ifade ediyor. Bayrama kısa bir süre kala kurbanlık fiyatlarında da yükselme olup olmadığı merak konusu. Tüm bu konularda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kurbanlık Fiyatı Ne Kadar?

Kurban bayramı için kurbanlıklar hazırlandı ve pazar alanı kuruldu. Kurban kesme ibadeti yerine getirmek isteyen vatandaşlar küçük ve büyükbaş hayvan fiyatlarını araştırmakta. Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından yurt içi kurban vekaleti 975 lira kurban vekaletini yurtdışı fiyatı ise 825 TL olarak açıklandı.

2020 Migros Kurbanlık Fiyatı

Koç kurbanlık (minimum 12 kilogram kemiksiz) 1445.00 TL

Koç kurbanlık (minimum 16 kilogram kemikli et) 1585.00 TL

Büyükbaş 7/1 hisse (minimum 21 kilogram kemiksiz et) 1825 TL

Carrefoursa 2020 Kurbanlık Fiyatı

2020 yılı Carrefour da büyükbaş kurbanlık hisse bir hisse kurban 1.690 lira olarak belirlendi. En az 18 kilogram kıvırcık Koç fiyatı 1.540 lira olarak belirlendi. Ayrıca Axess ile ödemelerde anında 100 lira indirim yapılacak. 4 gün içinde kurbanlık teslim edilecek.

A101 Kurbanlık Fiyatı 2020

Büyükbaş kurbanlık fiyatı 7/1 hisse (en az 20 kilogram) 1495 TL

7 hisse kesilecek kurbanın bir hisse fiyatı 1.495 TL'dir ve 20 kilogram kemiksiz eksik garantisi bulunmaktadır. Deri, işkembe, kelle, paça, bağırsak, kemik kurban sahibi adına Türk Hava Kurumu’na bağışlanacak ve ilgili makbuzlar kutular içerisinde hak sahiplerine ulaştırılacak. Kurbanlık danalar da ciğer, böbrek, yürek 7/1 oranından liselere paylaştırılacak.

Kurbanlık Karaman Koç (minimum 16 kilogram) 1.295 liradan satışa sunuluyor.

Salgın Sürecinde Kurban Kesimi Nasıl Olacak?

İstanbul Valiliği konuya ilişkin yazılı açıklamada bulundu:

Kovid-19 etkisi altında geçecek olan Kurban Bayramı vatandaşların güvenli ve sağlıklı bir şekilde kurbanlarını kesebilmeleri için salgın tedbirlerine uygun yapılacak. Hazırlamış oldukları hayvan satış yeri ve kurbanlık peynir etme olanağı usulüne uygun olarak teslim yapıp muhtemel salgının başlaması salgını önlemeye çalışmaktadır.

Trakya bölgesinde Dünya Sağlık teşkilatı 25 Mayıs 2010 tarihinde şap hastalığından aşılı bölge olarak kabul edilen korunmuş bölge olarak tanımlanmıştır. Bu pozunu korunması için şap hastalığına yakalanmış hayvanlar Trakya bölgesinde geçişi belirli kısıtlamalarla yapılmıştı. Analizi yapılan ve sağlık raporu düzenlenen hayvanların geçişine izin verildi. Hayvan yetiştiricilerinin mağduriyetini önlemek amacıyla belgesiz ve analiz raporu olmayan kurbanlık hayvanlar Trakya bölgesine nakil etmemeleri gerekmekteydi. Bu sebeple de emniyet, zabıta, Jandarma ekipleri, koordineli bir çalışma yürüterek 7/24 Riva ve Çamlıca canlı hayvan sevk kontrol noktasında yapılan denetimlerini yoğunlaştırdılar. İstanbul'a giriş yapan hayvan yüklü araçlarda hastalık ve belge kontrolü yapıldıktan sonra il girişine izin verildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından HaySag mobil uygulaması üzerinden satın alınacak. Kurbanlık hayvan kulak küpe numarası ve cinsiyet, ırk, tür, yaş, aşılama gibi bilgilerin sorularak kesilebilecek. Ayrıca zorunlu hastalıklar ile ilgili hayvan ferahı ile hayvan şeklinde bulunması gereken belgelerin bilgisine de rahatlıkla ulaşılabilecek.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.