5 Milyon Emekliye Büyük Müjde! 2000 yılı Sonrası Emeklilere 355 TL zam

5 Milyon Emekliye Büyük Müjde! 2000 yılı Sonrası Emeklilere 355 TL zam

Milyonlarca emekli bekleyeceği güzel haberi aldı. Uzun süredir emekli vatandaşlara sağlanacak olan hakları belirtildi ve bayram sevinci yaşandı. Herkesi ilgilendiren bu haber ile birlikte Ocak ayında maaşlara gelecek zamların ne kadar olacağı araştırılmaya devam ediyor.

Emeklilere gelecek zam ile ilgili müjdeli haber geldi. Ayrıca maaşlara kurum ve kuruluşlardan kaynaklı olarak ortaya çıkan maaş farklarının giderilmesi için de 50 lira ile 355 liraya kadar artış sağlanacak. İntibak düzenlemesi ile birlikte eşitlik sağlanacak ve milyonlarca emekli vatandaş hak ettiği müjdeyi almış olacak. İşte emekliye sağlanacak bu haklarla ilgili son dakika haberleri…

Milyonlarca emekli vatandaş bu düzenlemeleri bekliyordu. 2000 yılından sonra emeklilik için hak kazananlar Bağ-Kur'lu bir SSK'lı olarak yaş beklemelerinin ardından emekli olabilecekler. Şu anda her ne kadar emeklilik hakkını elde etmiş gibi görünseler de maaş alamayanlar bu konuda beli bükülmüş vaziyetler hayatını sürdürmeye devam ediyor. Devlet tarafından beklenen yardımlar gerçekleşirse 355 TL'ye kadar intibak zammı ödemesi yapılacak.

Emekli Maaşlarına Beklenen Gelişme Nihayet Geliyor!

Bağ-Kur ve SSK emeklileri için emeklilik hakkını 2000 yılından daha önce elde edenlere sağlanan zamların daha sonra emekli olanlara da sağlanması mümkün olacak. Talepler uygulamaya geçtiği anda mesajlarda en az 50 TL en fazla 355 TL'ye varan bir artış meydana gelecek. İntibak yasası gündeme geldiği andan itibaren Türkiye Emekliler Derneği yaklaşık 5 milyon vatandaşa yararlanma hakkı tanımış olacak. İntibak yasası ile ilgili görüşmeler her ne kadar devam ediyorsa da ne zaman gerçekleşeceği ile ilgili bir açıklama henüz gelmedi.

Emekli Maaşlarına Her Ay Ek Ödeme Müjdesi Verildi

Memur-sen aracılığıyla oluşturulan toplantıda görüşülen durumlardan biri de memur statüsü ile emekli olan vatandaşları derinden etkileyen intibak yasası oldu. Eğer yasa gerçekleşirse kimler bu haktan yararlanacak? Kimler yararlanamayacak? Kısmı görüşmelerde yapıldı. Talep edilen istekler uygulamaya geçerse tüm kuruluşlardan kaynaklı olarak meydana gelen maaş farkı kesin bir şekilde ortadan kalkmış olacak. İntibak yasası hayata geçerse milyonlarca vatandaş maaş farkı nedeniyle ortaya çıkan etkilerden kurtulmuş olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum