1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. 2000 Yılı Sonrası Emekli Olanlara Büyük Müjde Geldi! 5 Milyon Emekliyi İlgilendiren Karar Verildi! İntibak Zamları Başlıyor..!
2000 Yılı Sonrası Emekli Olanlara Büyük Müjde Geldi! 5 Milyon Emekliyi İlgilendiren Karar Verildi! İntibak Zamları Başlıyor..!

2000 Yılı Sonrası Emekli Olanlara Büyük Müjde Geldi! 5 Milyon Emekliyi İlgilendiren Karar Verildi! İntibak Zamları Başlıyor..!

SGK ve Bağ-Kur statüsü ile emeklilik sağlamış vatandaşlara seyyanen zamların yanı sıra bir de intibak zammı yapılması bekleniyor. Emeklilerin maaşlarına artış sağlayacak. Pek çok formül Türkiye Emekliler Derneği talepleri arasında yer alıyor ve ısrarla dile getiriliyor.

A+A-

Kısa süre önce çalışma hayatına başlamış olanlar arasında gösterge sistemine göre % 35 ve altında olanlar için alt sınırın % 70 kadar artması talebi yer alıyor. Düşük maaş alanlar şu an 1500 TL’den 1800 TL'ye kadar yükseltilmesi konusu gündemde. 2020 yılında Temmuz ayı ile birlikte Bağ-Kur ve SSK emeklileri için yapılan zam oranları yüzde 5.75’i buldu. 2021 yılına girerken ne kadar maaş alacakları ve intibak zamları konusundaki gelişmeler büyük bir merakla bekleniyor. İşte intibak zamları ile ilgili son dakika haber ve gelişmeleri…

Emekli İntibak Zammını Heyecan ile Bekliyor!

2000 yılı sonrası emekliliği hak etmiş olanlar eğer beklenen intibak zammı düzenlemesi hayata geçerse en az 50 en fazla 355 TL'ye kadar intibak zammı artışı sağlayacaklar. Türkiye Emekliler Derneği Memur-Sen ile birlikte gündeme bu konu yeniden getirdi. KPDK toplantı sırasında intibak zamları ile ilgili konular ele alındı. Karar beklenirken talepler devam ediyor. Ancak aynı unvan ve görev ile emeklilik haklarını elde eden vatandaşların maaş farkı yaşamaları ve bu farkın yok edilmesi kısa süre içerisinde bekleniyor. En düşük emekli maaşı alan vatandaşlar içinde ek ödeme verilmesi ile arada oluşan farkın kapatılması sağlanacak gibi görünüyor. Bağ-Kur ve SSK emeklisi olan emekliler büyük bir merakla intibak zammı ile ilgili gelişmeleri bekliyor. Eğer, kabul edilme aşamaları da tamamlanırsa 355 TL'ye kadar bir artış gözlemlenecek. 2000 yılından sonra emekliler için oluşturulacak bu hak sayesinde TÜED 5 milyon kişiye bu haklardan yararlanma fırsatı sağlamış olacak.

Emekliler İçin İntibak Zammı Ne Zaman Yapılacak?

Ülkemizde 5 milyona yakın vatandaş intibak zammı ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor. Düzenlemelerin ne olacağı ise büyük bir merakla araştırılıyor. 2020 yılının son ayları yaklaşırken bu konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak zamlı maaşlar Ocak ayı ile birlikte verilmeye başlanacak

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.